Multifokální brýleBylo Vám už 40 let? Bolí Vás oči? Máte unavené oči, nebo Vám slzí? Máte už krátké ruce? Mlží se Vám monitor? Nevidíte ostře na čtení? Máme pro Vás řešení. Multifokální brýle z oční optiky Maja Praha. Bez zbytečného čekání Vám v této oční optice provedou měření zraku a doporučí řešení ostrého pohledu na dálku nebo na blízko. Multifokální brýle Vám umožní ostrý pohled do všech vzdáleností. Nebudete Vaše multifokální brýle stále hledat, prostě je nasadíte a budete zase ostře vidět. Nebudete brýle přendavat pokud už nosíte brýle na dálku, prostě multifokální brýle nasadíte a budete vidět. Jste často v terénu a potřebujete sluneční brýle nebo samozabarvující se dioptrické multifokální brýle? Není problém. Sportujete, ovšem, to zařídí ani zakřivené multifokální brýle na sport už nejsou problém, zase uvidíte na přístroje, do mapy nebo třeba na navigaci. Znáte polarizační brýle? Na řízeni nebo sport jsou polarizační multifokální brýle to nejlepší. S polarizačními multifokálními brýlemi Vám nic neunikne na silnici ani mimo ni.

Barevné kontaktní čočky neexistují už jen v bezdioptrickém provedení, ale mohou je používat i lidé, kteří potřebují korekci zraku.

Měření zraku v oční optice

Zhoršil se Vám zrak? Bolí Vás oči? Máte unavené oči, nebo Vám slzí? Máte už krátké ruce ? Mlží se Vám monitor? Naposled jste byli na očním před deseti lety? Nevíte kam zajít? Nebo Váš lékař má termín za měsíc nebo dokonce za dva? Máme pro Vás řešení. Měření zraku v oční optice Maja Praha. Bez zbytečného čekání Vám v této oční optice provedou měření zraku a doporučí řešení ostrého pohledu na dálku i na blízko. Je jen na Vás co zvolíte, jestli to budou dioptrické brýle nebo třeba kontaktní čočky. Jste často v terénu a potřebujete sluneční nebo samozabarvující se dioptrické brýle? Není problém. Sportujete, ovšem, to zařídíme. Ani zakřivené brýle na sport už nejsou problém, nebo Vám na sport nabídnou jednodenní kontaktní čočky. Prostě na zápas či trénink nasadíte nové čočky a pak zas hned čočky vyhodíte. Žádná údržba, žádné starosti. Takže už neváhejte ať jste zase v pohodě a vyražte na měření zraku do optiky Maja Praha.

Bílkoviny a aminokyseliny jsou základní kameny kosterního svalstva.Krátkozrakost – Myopie

Krátkozrakost neboli Myopie je oční vada projevující se zhoršeným viděním na dálku, oko je schopné zaostřit na předměty vzdálené jen několik metrů. To způsobuje nerovnoměrný tvar oční bulvy. Paprsky pronikající do oka se spojí ještě před sítnicí a na sítnici dopadá neostrý obraz.

Tórické kontaktní čočky umožňují korekci astigmatismu i krátkozrakosti nebo dalekozrakosti.

Dalekozrakost – Hyperopie

Dalekozrakost, jak již název napovídá se projevuje neostrým viděním na blízko, což negativně ovlivňuje většinu činností, především čtení a manipulaci s drobnými předměty.

Vetchozrakost – Presbyopie

Vetchozrakost je důsledek přirozeného stárnutí organismu, kdy se vlivem zhoršené pružnosti oko nedokáže dostatečně vyklenout při zaostření na blízko. Tím vzniká neostrý nebo rozmazaný obraz. Vetchozrakost potká časem každého z nás pokud ale trpíte krátkozrakostí váš zrak se s nástupem Presbyopie paradoxně zlepší.

Astigmatismus

Projevem astigmatismu je zkreslený nebo zamlžený obraz na dálku i na blízko. Způsobuje jej nepravidelné zakřivení oční bulvy. Tato oční vada se koriguje torickými kontaktními čočkami.

Problémy při nošení

Výrobci dnešních kontaktních čoček se zaměřují na maximální pohodlí, tudíž byste o nich při nošení neměli vůbec vědět. Bohužel i přesto se může stát, že se třeba právě u vás časem vyskytnou komplikace a nošení kontaktních čoček se tak stane nepříjemné. Co v takovém případě dělat?

Čočka v oku škrábe

Škrábání kontaktní čočky v oku může mít hned několik příčin. Nejčastěji se stává, že při aplikaci čočky se do oka zároveň dostane drobná nečistota. V takovém případě většinou stačí čočku jemně posunout směrem k vnějšímu koutku oka a nechat ji znova dosednout. Nečistoty by se měli odplavit spolu se slzami. Pokud tento způsob nezabere nezbývá nic jiného, než čočku z oka vyjmout a důkladně očistit v roztoku. Další možnou příčinou je poškození kontaktní čočky. Může se jednat i o malé prasklinky, které nejsou na první pohled vidět. Čočku tedy prozkoumejte zblízka na dobře osvětleném místě, zvláště se zaměřte na její okraj, kde se často objevují vlivem používání malé trhlinky. Pokud zjistíte, že čočka je poškozená vyhoďte ji a použijte novou. Častý problém také bývá u čoček s delší periodou výměny. Zde se vlivem opakovaného nošení usazují nečistoty, které se přes noc vždy nemusí stihnout rozpustit. Tím vznikají nánosy způsobující pocit škrabání, který také často doprovázen pálením. Jestli používáte správný typ kontaktních čoček a nemáte je nasazené naruby zkuste čočky důkladně vydesinfikovat roztokem.

Pálení očí

Jestli vás oči začínají pálit ihned po nasazení čoček je s největší pravděpodobností na vinně špatná hygiena. Do oka se vám spolu s čočkou můžou dostat bakterie nebo zbytky mýdla v případě špatně opláchnutých rukou (zejména pokud používáte tekuté mýdlo, které jde obtížné smýt). Při potížích s pálením u nových, právě rozbalených čoček je možným důvodem udržovací roztok, který je obsažen už od výrobce. Tyto roztoky mají jiné složení než ty, které se používají přes noc k desinfekci čoček. Po rozbalení nových čoček je tedy můžete vyčistit ve vašem roztoku a tím předejít alergickým reakcím. I tak může být pálení způsobeno roztokem, který používáte. To, že je vhodný pro vaše kontaktní čočky ještě nezaručuje bezproblémovou reakci vašeho oka. Především u alergiků bývá riziko zvýšené citlivosti na některou látku obsaženou v roztoku.

Pocit suchého oka

Důležité pro pohodlné nošení kontaktních čoček je tenký slzný film, který odděluje oko od kontaktní čočky. Vlivem některý léků např. antikoncepce může být tvorba slz v oku ovlivněna a tím docházet k nepříjemnému pocitu. Ovšem nejen léky ale i prostředí, ve kterém se pohybujete ovlivňuje stav vašich očí. Pocit suchého oka se často dostavuje lidem pohybujícím se především v prašném, zakouřeném, silně vytopeném nebo klimatizovaném prostředí nebo lidem, kteří dlouho pracují s počítačem. Tyto nepříjemné pocity můžete zmírnit použitím očních kapek.

Tlak v očích

Tlak v očích nejčastěji způsobuje špatná dioptrická hodnota kontaktních čoček a je často doprovázen bolestmi hlavy. V takovém případě je nutné požádat svého optometristu o přeměření dioptrií.

Zamlžené vidění

Pokud nosíte kontaktní čočky s delší periodou výměny, ve kterých zároveň i spíte, je ráno mírné zamlžení normální. Vetšinou stačí rozhýbat oči nebo použít oční kapky. Jestli ale potíže přetrvávají i během dne je možná příčina nevhodná dioptrická hodnota nebo špatná hodnota zakřivení.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!