Dioptrické brýleDioptrické brýle patří nejen zdravotní pomůcce, která Vám pomůže výrazně zlepšit kvalitu vidění, ale především též ke stylovému a módnímu doplňku, který podtrhne Vaši celkovou image. V nabídce naší oční optiky Maja můžete proto vybírat z celé řady dioptrických brýlí a brýlových obrouček, které dokonale zapadnou do celkové typologie Vašeho obličeje.

Brýlové čočky pro optické dioptrické brýle

Naše oční optika Praha Vám standardně nabízí pro všechny zákazníky jednoohniskové čiré odlehčené plastové čočky, které se vyznačují vysokou optickou kvalitou. V rámci naší nadstandardní péče však můžete vybírat i z celé řady dalších možných vlastností a úprav brýlových čoček, jakými jsou:

Tórické kontaktní čočky umožňují korekci astigmatismu i krátkozrakosti nebo dalekozrakosti. Barevné čočky neexistují už jen v bezdioptrickém provedení, ale mohou je používat i lidé, kteří potřebují korekci zraku.

Polykarbonátové čočky

Polykarbonátové čočky jsou plastové čočky se zvýšenou odolností proti nárazu (až 10x vyšší oproti běžným čočkám) a pevnější konstrukcí. Standardně je tento typ čoček o cca. 25% tenčí než běžné čočky. Z tohoto důvodu jsou nejčastěji využívány pro dětské brýle, tzv. bezobroučkové brýle a sportovní brýle.

Tvrzení čoček

Při tvrzení čoček dochází ke zlepšení odolnosti povrchu čočky proti poškrábání, čímž se prodlužuje doba použitelnosti brýlí.

Antireflexní povrch

Antireflexní povrch odstraní nežádoucí odlesky na vnější či vnitřní stran brýlových čoček. Čočky se tak jeví tenčí, poskytují neručený pohled a umožňují lepší využití světla (zvláště vhodné při řízení za zhoršených světelných podmínek a v noci).

Gymnastický míč je jednou z nejlepších pomůcek, který umožňuje provozovat mnohostrannou činnost upevňující vaše zdraví i fyzickou kondici.

Tenčené (vysokoindekční) čočky

U tohoto typu čoček lze volit materiál různého indexu lomu (1,56-1,74), který určuje úroveň tzv. tenčení čočky. S použitím materiálu nejvyššího indexu lomu lze vyrobit čočku až o 40% tenčí a také lehčí, než běžně užívané. Celkově existuje několik úrovní tenčení (indexu lomu).Zabarvení (tónování) čoček

Brýlové kontaktní čočky lze kosmeticky či funkčně zabarvit v rozsahu od 12% do 75% sytosti barvy. Standardně je nabízena barva šedočerná, hnědá a šedozelená. Volitelně pak i další barvy vhodné pro speciální profesní čí sportovní aktivity. Kromě celoplošného zabarvení nabízíme i odstupňované tzv. „Gradálové zabarvení“, kde v horní části je čočka tmavší a směrem dolů intenzita barvy klesá.

Samozabarvující se efekt

V závislosti na intenzitě okolního záření mění brýlová čočka sytost svého zabarvení od velmi jemného nádechu až po 75-ti% sytou tmavou. Reakční doba se pohybuje cca 1min. (zabarvení) a 3min.(odbarvení). Barvu čočky lze volit nejčastěji mezi šedou a hnědou. Bez nadsázky lze tyto čočky označit jako ideální pro každodenní aktivity. Sníženou úroveň UV záření v interiéru moderních motorových vozidel a potřebám řidičů nejvíce vyhoví varianta Drivewear se sytostí zabarvení pohybující se od cca 25% do 85% a obsahující polarizační filtr již v základním provedení.

Sluneční čočky

Sluneční čočky představují čočky o sytosti stálého zabarvení 85 – 97%. Tyto čočky jsou určeny pro použití v prostředí s trvale zvýšenou úrovní slunečního záření. Dle sytosti zabarvení poskytují úroveň ochrany 3 nebo 4. Kategorie 4 je vhodná i pro trvalé použití v prostředí s rozsáhlými vodními, nebo zasněženými plochami. Tato kategorie není vhodná pro řízení motorových vozidel. Všechny námi nabízené i minimálně zabarvené čočky poskytují ochranu před UV zářením (mají UV filtr), více zabarvené čočky nejsou vhodné i pro noční vidění.

Polarizační filtr

Polarizační filtr redukuje odlesky na pozorovaných objektech. Doporučené užití je pro řidiče a osoby pohybující se v prostředí se zvýšeným zrcadlením (rozsáhlé plochy skla, vodní hladiny, sněhu apod.). Výrazně zvyšuje kontrast vidění.

Víceohniskové čočky

Víceohniskové čočky jsou určeny především pro osoby po 40. roce života, jež mají sníženou schopnost akomodace oka tj. vetchozrakost.

Multifokální čočky

Multifokální čočky na rozdíl od běžných čoček umožňují plynulý pohled do různých vzdáleností, není u nich patrný skok obrazu a viditelný segment na čtení jako u starších bifokálních čoček a běžný pozorovatel je nerozezná od standardních čoček. Většinou jsou nabízeny ve třech úrovních kvality provedení se zvyšujícím se komfortem vidění a šíří zorného pole především pro střední a krátkou vzdálenost. Vyžadují rámeček (obroučku) hlubokou cca 30mm.

Interiérové multifokální čočky

Interiérové multifokální čočky jsou optimalizované pro ohniskovou vzdálenost 40cm – 3m, tedy pro dnešního městského člověka pohybujícího se především v uzavřených prostorách. Nabízejí větší komfort pohledu do středních a blízkých vzdáleností, nejsou vhodné pro řízení motorových vozidel.

Bifokální čočky

Jedná se o starší typ víceohniskových čoček umožňující ostré vidění pouze do dálky a na čtecí vzdálenost. Střední vzdálenosti nejsou nijak ošetřeny a segment na čtení je viditelný pro pozorovatele.

Brýlové čočky pro sluneční a módní brýle

Naše oční optika Praha Vám kromě standardních úprav čoček do optických brýlí může nabídnout i speciální úpravy brýlových čoček pro sluneční brýle módní brýle.

Zvýšené zakřivení

Zvýšené zakřivení se doporučuje pro sportovní a módní brýle, které chrání, respektive kryjí i při pohledu ze stran. Tyto čočky jsou vhodné pouze do cca +/- 3 dioptrií.

Zrcadlový povrch

Zrcadlový povrch zvyšuje zrcadelní na povrchu čočky. U sportovních brýlí se většinou používá stříbrná tzv. plná, zcela neprůhledná, varianta. U módních brýlí pak tzv. varianta módní poloprůhledná, která se jeví spíše jako lesklá a umocňuje tak luxusní vzhled. Obvykle se zrcadlo kombinuje s antireflexním povrchem na vnitřní straně čočky.

Společnost Johnson & Johnson Vision Care

Společnost Johnson & Johnson Vision Care ve spolupráci s odborníky přináší na trh měkké kontaktní čočky značky ACUVUE. Přestože jde o výrobky špičkové kvality, společnost neustále vyvíjí nové a ještě lepší kontaktní čočky. Díky široké síti kontaktologů po celé České republice, jsou kontaktní čočky Acuvue dostupné opravdu pro každého. Jednoduše si najdete oční optiku nebo aplikační středisko v blízkosti vašeho bydliště a vyškolený odborník – kontaktolog – vám provede měření vašeho zraku a vybere kontaktní čočky vhodné pro vás. Zohlední vaši oční vadu i váš životní styl a poradí vám typ kontaktních čoček, který by vám nejvíce vyhovoval. Také se naučíte, jak kontaktní čočky nasazovat a vyjímat a jak o ně pečovat. Výhodou také určitě je, že při první návštěvě obdržíte od kontaktologa zdarma zkušební čočky, které vyzkoušíte a zjistíte, zda vám opravdu vyhovují. Pokud ano, budete si moci na další kontrolní návštěvě zakoupit svoje nové čočky. Pokud zjistíte, že vám vyzkoušené čočky nevyhovují, vyzkoušíte jiný typ čoček.

Kontaktní čočky Acuvue

Kontaktní čočky můžeme dělit podle typu oční vady, kterou mají korigovat a podle plánované doby výměny. Zvláštní kategorii tvoří barevné kontaktní čočky (ACUVUE 2 COLOURS), které změní barvu vašich očí. Samozřejmě i tyto čočky slouží ke korekci oční vady (dalekozrakosti nebo krátkozrakosti), ale využít je mohou i uživatelé bez oční vady. Vybrat si můžete z 10 přirozeně vypadajících odstínů. Tyto kontaktní čočky můžete nosit jako čtrnáctidenní čočky (večer čočky vyjmete, vyčistíte a ráno nasadíte – to vše po dobu 14 dnů) nebo jako čočky s prodlouženou dobou nošení (budete je nosit v kuse 7 dní a 6 nocí).

Kontaktní čočky pro korekci myopie (krátkozrakosti) nebo hyperopie (dalekozrakosti)

Pokud vám byla diagnostikována myopie, vidíte dobře blízko umístěné předměty, ale předměty vzdálenější se jeví jako rozmazané. Kontaktní čočky pro korekci myopie jsou konkávní (ve středu jsou tenčí než na okrajích). Pokud naopak trpíte dalekozrakostí, vidíte ostře předměty vzdálené, ale máte problém zaostřit na blízko – tudíž vám například dělá problém čtení nebo psaní. I hyperopii lze snadno korigovat pomocí kontaktních čoček – ty jsou ve středu tlustší než na okrajích. Ať už máte myopii nebo hyperopii, můžete vyzkoušet jednodenní kontaktní čočky (1•DAY ACUVUE TruEye nebo 1•DAY ACUVUE MOIST) nebo čočky s plánovanou výměnou (ACUVUE ADVANCE PLUS with HYDRACLEAR, ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR PLUS nebo ACUVUE 2).

Kontaktní čočky pro korekci astigmatismu

Astigmatismus je oční vada, při které vidíte rozmazaně na všechny vzdálenosti. I lidé trpící touto oční vadou se mohou spolehnout na kontaktní čočky. Podle svého uvážení a na základě porady s kontaktologem mohou zvolit jednodenní kontaktní čočky (1•DAY ACUVUE MOIST for ASTIGMATISM) nebo čočky s plánovanou výměnou (ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM nebo ACUVUE ADVANCE for ASTIGMATISM). S kontaktními čočkami si můžete užít ostré vidění, ať už děláte cokoliv.

Kontaktní čočky pro korekci presbyopie

Presbyopie je porucha vidění, která souvisí s věkem – kolem 40. až 50. roku téměř každý z nás zjistí, že mu dělá potíže zaostřit na blízké předměty (např. při čtení). Řešením může být neustále u sebe nosit brýle na čtení, což není zrovna pohodlné. Proto byly vyvinuty kontaktní čočky pro korekci presbyopie (ACUVUE® BIFOCAL). Díky těmto kontaktním čočkám uvidíte ostře na blízko i do dálky a nebudete muset neustále vytahovat brýle na čtení. Všechny kontaktní čočky Acuvue jsou extrémně tenké a zajišťují průchod kyslíku k povrchu oka. Navíc je ve většině těchto kontaktních čoček využita revoluční technologie Hydraclear nebo Lacreon, díky níž je povrch čoček hladký a jemný a čočky udrží vaše oči vlhké po celý den. To vám zaručí maximální pohodlí při nošení čoček a pocit, jako byste ani kontaktní čočky neměli nasazené.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!